Fatsa Teknik Elektrik

Biz Kimiz

} ?>

Biz Kimiz?

Size burada samimi bir yazı yazacağım, sadece içimden gelenleri yazıya dökmeye çalışacağım.

         Bu yazımızı okuyan kişiler ya bizleri tanıyordur ya da tanımak istiyordur. O zaman sizlere kendimizden bahsedelim, size de araştırma ve soruşturma fırsatı verelim.

        Teknik Elektrik adı altında işyerimizde birçok inşaat malzemesi ve bu malzemeleri işleyecek ustalarımız mevcuttur.

       Bende yıllarca ustaların iyisi azdır, yalan konuşanı çoktur diye düşünen ve buna inanan kişilerdenim. Maalesef bu sektörde çalışan kişi sayısı oldukça fazla olduğu için herkes farklı karakterde olmaktadır. Elbette insanların iyisi olduğu gibi ustaların da iyisi vardır. İnsanların kötüsü olduğu gibi ustalarında kötüsü olabilir. Bunu genelleştirmek de doğru değildir.

İyi bir usta bulmak için nelere dikkat etmek gerekir?

  • Tecrübe ile sabittir düşüncesiyle iş yapana, yaptırana sormak, araştırmak gerekir.
  • Daha önce iş yaptırdığınız kişiden memnunsanız piyasaya göre fazla dahi olsa bence ustanızı değiştirmeyin.
  • Her piyasada olduğu gibi bu piyasada da olmazsa olmaz güvendir. Daha ucuz ya da daha pahalı kıyası yapmak sizi yanıltabilir çünkü bilmediğiniz püf noktadan usta sizden fazla para alabilir ya da ucuz yaptığı işte daha kalitesiz malzeme kullanabilir.
  • Piyasada sektördeki kar oranları aslında genelde aynıdır.
  • Ustanızın sabit bir yeri ya da bu işteki geçmişi en önemli kriterdir. Sorun yaşadığınızda telefona bakmıyorsa ya da bulamayacaksanız bir daha düşünün derim size.
  • Ustanın yaptığı işin arkasında durması işi yapmasından daha önemlidir ki hata olabilir ama bunu düzeltme devamına gitmek çok daha önemlidir.
  • İşyerindeki usta kadar hesaplara bakan, listeleme yapan, fiyat takibi yapan muhasebeci kişinin de niteliği oldukça önemlidir çünkü güncel fiyatları ustalardan daha çok malzeme satın almaya bakan kişi bilmektedir.
  • Küçük ya da orta ölçekli işletmelerde malzeme satışından önce malzeme alışı, fiyat analizi ve güven veren malzeme tespiti oldukça önemlidir.

       Teknik Elektrik olarak Fatsa’da yıllarca insanlara hizmet vermeye çalışan bizler elimizden geldiği kadar özverili, dürüst, şeffaf olmaya çalışıyoruz. Fatsa Teknik Elektrik olarak elektrik işleri, su-tesisat işi, montaj malzemesi, vitrifiye ve batarya grupları, dolap ve duşa kabin gibi daha birçok ürünün satışını ve montajını yapmaktayız.

           Fiyat, bilgi ya da her soru için bize ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ